Fotovoltaické elektrárny a tepelná čerpadla

FOTOVOLTAICKÉ ELEKTRÁRNY

Efektivní systém půlených panelů vytáhne ze slunce maximum. Elektřinu vyrábí i v polostínu.

TEPELNÁ ČERPADLA

Extrémně tichý chod a spolehlivý provoz i v těch největších mrazech. Až 80% úspora oproti elektrokotli.

OHŘEV VODY

Solární systém, který funguje po celý rok. Ohřeje vám vodu, i když mrzne. Též verze s přitápěním.


Přímo na místě zhodnotíme nemovitost a doporučíme nejvýhodnější řešení.

Jsme jednička trhu. Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme v nížinách i na horách.

Vyřídíme vám dotaci v plné výši po splnění všech podmínek programu NZÚ.

Nadstandardní záruky (např. 30 let na výkon panelů) nejen na materiál, ale také na práci.

Vlastní výroba v ČR, vlastní profi tými, více než 5 400 montáží jsme již realizovali, servisní síť po celé ČR, přímá servisní linka.Fotovoltaiku s baterií využijete i večer nebo při výpadku proudu

Pokud máte fotovoltaický systém s baterií a vaše elektrárna vyrábí víc elektřiny, než aktuálně potřebujete, můžete opravdu jásat. Přebytečná elektřina se totiž průběžně ukládá do baterie. To je pro vás obrovská výhoda, protože právě z baterie čerpáte elektrickou energii v době, kdy vaše soláry žádnou elektřinu nevyrábějí – třeba večer.

Fotovoltaická elektrárna s baterií má ale také další výhody:

  • Poslouží jako záložní zdroj při blackoutu.
    Pokud ve vaší lokalitě dojde k výpadku elektrického proudu, můžete dál svítit, dívat se na televizi a používat všechny další elektrospotřebiče. Elektřinu jim totiž během blackoutu dodává vaše baterie. Ta funguje jako záložní zdroj jak v případě plánovaných odstávek distribuční sítě, tak i při výpadcích, které způsobí řádění přírodních živlů (bouřka, mráz…).
  • Získáte vyšší dotaci.
    Na fotovoltaický systém s baterií dostanete dotaci až 155 000 Kč. Stačí si pořídit elektrárnu s výkonem alespoň 4 kWh a baterii s kapacitou minimálně 10 kWh. Máte nemovitost v Karlovarském, Moravskoslezském nebo Ústeckém kraji? Pak získáte ještě větší příspěvek – dotace se může vyšplhat až na 170 000 Kč. Pokud se rozhodnete pro variantu s akumulací do vody, stát vám na ni přispěje maximálně 55 000 Kč. Dotaci vyřídíme za vás, a pokud na ni máte nárok, garantujeme vám, že ji získáte.

Fotovoltaika s akumulací do vody je cenově dostupnější, ale večer vám elektřinu nedodá

Fotovoltaická elektrárna bez baterie vás bude stát méně, ale také na ni dostanete menší dotaci a celkově vám ušetří míň peněz než varianta s baterií. Jak je to možné?

Představte si, že je krásná letní neděle. Co děláte? Nejspíš jste někde na výletě. Slunce prahne, takže vaše fotovoltaická elektrárna běží na plný výkon. Jenže vy nejste doma, a tím pádem solární elektřinu využije jen pár trvale běžících spotřebičů typu lednička. Zbytek energie získané ze slunce poslouží na ohřev užitkové, popřípadě topné vody. Ale i potom má vaše elektrárna spoustu přebytků. Jenže je už nemá kam ukládat, a tak je pouští do sítě vašeho distributora.

Z výletu se vrátíte večer. Ať už si pak zapnete televizi, sporák, rychlovarnou konvici či cokoliv jiného, elektřinu pro tyto spotřebiče čerpáte ze sítě a musíte za ni tedy zaplatit svému dodavateli.

Pokud chcete dlouhodobě šetřit víc peněz za elektřinu, vyplatí se vám investovat do fotovoltaické elektrárny s baterií.