Let největším balónem ve střední Evropě

Vstupte na palubu největšího balónu ve střední Evropě. S výškou 37 metrů a šířkou 30 metrů bude jeden z největších létajících objektů, které jste v životě viděli. Do balónu s objemem 13000 m3, respektive do jeho obřího koše se vejde 24 pasažérů. Protože balónové létání je spojením romantiky a dobrodružství, čeká vás zážitek jako nikdy předtím. Uvidíte pole, lesy, hrady či města z perspektivy, ze které jste je ještě nikdy neviděli. Budete se nezvučně pohybovat rychlostí a směrem proudícího větru a zažijete opojný pocit, který prožívají vzduchoplavci již stovky let.

Jak přesně let největším balónem probíhá

Celý zážitek začíná rozbalením a nafouknutím balónu. I běžný horkovzdušný balón vypadá zblízka obrovsky, natož největší balón ve střední Evropě. Připravte se na první překvapení a úžas nad gigantickým objektem, který se postupně objeví nad vašimi hlavami. Hned jak bude připraven k letu nasednete do proutěného koš a vydáte se do oblak, kde váš čeká až hodinový let. Na závěr váš čeká přistání na louku či pole, čímž ale zážitek zdaleka nekončí.

Nejprve svůj balón můžete pomoci sbalit a pak vás čeká křest prvoletců.  Dozvíte se něco o historii balónového létání a romantice s ním spojené, o všech živlech, které na balónové létání mají vliv a přiťuknete si bublinkami. Na závěr vás balónáři odvezou zpět na místo, odkud jste odlétali. 

Zážitek obsahuje: 

  • cca hodinový let horkovzdušným balónem 
  • křest prvoletců a přípitek
  • křestní list na památku
  • dopravu zpět na místo odletu 

Celý zážitek vám od začátku do konce může zabrat i 3 hodiny.

Let probíhá v koši pro 24 pasažérů, takže vás čeká zážitek ve společnosti dalších vzduchoplavců. Pod největší balónem ve střední Evropě totiž umístujeme koše odpovídající velikosti.

Místa odletu

Lokalitu, kterou zvolíte při koupi, můžete při rezervaci letenky vyměnit za jakoukoliv jinou z aktuálně nabízených, která bude vašemu srdci či bydlišti bližší. 

Rozměry největšího balónu ve střední Evropě

  • výška 37 metrů
  • šířka 30 metrů
  • objem 13 000 m3
  • počet pasažérů: 24

Největší balón ve střední Evropě bude brázdit nebe od května 2022