info@onakupech.cz

Finská sauna

magazín spotřebitele

Finská sauna je pojem, který si v současnosti získává stále větší popularitu. Jedná se o tradiční finskou lázeň, která nabízí prospěšné účinky na zdraví, stejně jako důvody k relaxaci. Není vůbec divu, že je to jeden z nejoblíbenějších druhů lázeňských procedur po celém světě. Finská sauna v sobě spojuje tradice s moderními technologiemi, aby dosáhla optimálních výsledků. Zatímco si její tradiční podobu můžeme užít v saunových domech, moderní modely saun se dají najít ve všech typech budov.

Tradice a moderní technologie

Tradice finské sauny sahá do roku 1732, kdy byla poprvé vybudována. Sauna je vždy spojována s finskou kulturou a už od středověku je symbolem čistoty a blahodárnosti. Je to místo, kde si můžete odpočinout a relaxovat, a kde se můžete očistit.

Moderní technologie se v poslední době začaly uplatňovat i ve finských saunách. Vývoj v saunové technologii umožnil vylepšit staré tradiční sauny s přídavkem funkcí, jako je například ovládání teploty, vlhkosti či způsob výměny vzduchu. Díky těmto moderním funkcím mohou lidé využít saunu pro terapeutické a relaxační účely.

Přínosy pro zdraví a relaxaci

Finská sauna je jednou z nejznámějších a nejpoužívanějších saun. Je známá pro svůj vysoký stupeň vlhkosti a teploty, které jsou dosaženy po dobu 30 minut. Používání sauny může mít nepřeberné množství přínosů pro zdraví a relaxaci.

„Pobyty v sauně pomáhají zlepšovat krevní oběh, snižují napětí svalů a pomáhají léčit revmatismus a další chronická onemocnění. Zároveň poskytují úlevu od bolesti, což je prospěšné pro lidi s artritidou nebo starší lidi. Vystavení teplu zvyšuje hladinu endorfinů v těle a působí jako silné přírodní antidepresivum, a to je velmi užitečné pro uvolnění napětí a stresu. To může přispět k celkovému blahu, relaxaci a úlevě od stresu. Kromě toho, saunování může být také dobrým způsobem, jak očistit pokožku, zlepšit její vzhled a zároveň zmírnit akné.

To nejlepší z Helsinek + FINSKÁ SAUNA