info@onakupech.cz

Pro dospělé

magazín spotřebitele

Žijeme v uspěchané době. To není žádné překvapení pro nikoho z nás. A to samozřejmě nese své následky. V kolotoči všeho, co chceme, musíme a rádi bychom stihli, neumíme vypnout a zastavit ten roztočený svět. A přitom to je tak moc důležité. Úvahu na téma důležitost masturbace napsala naše skvělá redaktorka Markéta.

Kolik vztahů se rozpadlo následkem toho, že to neumíme. Kolik přátelství se narušilo proto, že si neumíme udělat čas a v klidu si zajít na kávu a bavit se. Spousta rodičů si sedne večer ke stolu a přemýšlí, kdy ty děti stihly vyrůst. Někde v kolotoči mezi prací a domácností. Vidíte se i vy v těchto situacích? A umíte se zastavit a zapřemýšlet, kdy jste si zvládli udělat svou intimní chvilku sami pro sebe? Ráda bych viděla, jak se tváříte a přemýšlíte, kdy naposledy to bylo.

Říkám si, proč svou vlastní intimní stránku takto zanedbáváme. Pomineme-li, že opomíjíme partnery a přátele na úkor času, najde se hodinka nebo dvě za měsíc, abychom šli ke kadeřnici nebo na fotbal. Je to relax. Odbourání stresu. Stejnou chvilku bychom měli nalézt i v intimním životě. Žádná uspěchaná honička a zase frnknout do světa rychle a zběsile. Erotický trh skýtá nepřeberné množství pomůcek, které vás vezmou do světa fantazie. A věřte mi, že stojí za to najít si to pravé ořechové pro sebe. Že stojí za to najít si čas, který budete věnovat čistě sami sobě a svým vlastním potřebám a rozkoším. Nabídka sexshopů je široká jak pro ženy, tak pro muže a masturbace již dávno není otázkou ruční zručnosti.

Pojďme si ukázat dva scénáře.

Z pohledu ženy. Uspěchaný den. Máte potřebu vypnout a upustit páru. Pár minut pro sebe. Není to moc, ale je to aspoň něco. Zalezete si do ložnice/koupelny, kde je vám příjemně, a pokusíte se o zdárný konec. Pokud se vám nepodaří odreagovat se, orgasmus se nakonec nemusí dostavit. Nebo aspoň ne v takové míře, abyste byla opravdu uspokojená. A nakonec se budete potýkat s frustrací sama ze sebe.

A scénář druhý? Podařilo se vám přijít domů o dvacet minut dříve. Dvacet krásných minut, které můžete sobecky ulovit pro sebe. Stejně jako v první situaci si zalezete na své místečko. Začnete lehkými doteky na svém těle a do hrátek zapojíte hračky. Ztratíte pojem o světě a pak přijde to, co jste potřebovala celý den. Propnete se, tisíce gejzírů a třas v nohách. Orgasmus, který vás naplní do posledního kousíčku. A poté? Žádný stres, žádná únava. Pouze slast. A myslím, že stejné to mají i muži.

Pojďme si říct, že na těchto příkladech je jasně vidět, že je potřebné najít si tu chvilku pro sebe. Zbavit se stresu a dopřát si svůj doušek slasti, kterou si zasloužíme. Přiznávám, že někdy to nemusí být lehké. Ačkoliv je trh i společnost k sexu otevřenější, než dřív bývala, najdou se lidé, kteří se stydí. Masturbací také poznáváte své tělo a můžete pak vést partnera/ku po pěšině k vaší rozkoši. A nakonec to oceníte oba dva.

PROZKOUMAT POMŮCKY, KTERÉ MĚ UVOLNÍ